2016-06-09 00:50

Świat widziany z okien warszawskiego biurowca

W październiku 2010 r. znany dziennikarz znanej ogólnopolskiej gazety, specjalista od nieruchomości, na swoim autorskim blogu zamieścił wpis pt.: Grunt to utrzymać kontakt z rzeczywistością, w którym można było przeczytać m.in.:

Przypuszczam, że czytając w mediach informacje, która wydaje się Państwu oderwana od rzeczywistości, myślicie sobie: czy ten dziennikarz urwał się z choinki? Cóż, świat widziany z okien warszawskiego biurowca może wyglądać zupełnie inaczej niż z okien Państwa domu czy mieszkania, zwłaszcza w małym miasteczku. Jednak dzięki Internetowi możecie dziennikarzy sprowadzić na ziemię. Szkoda, że większość czytelników ogranicza się do wyrażenia - w mniej lub bardziej kulturalny sposób - dezaprobaty dla ich twórczości, zamiast próbować przedstawić dziennikarzowi swój punkt widzenia w konstruktywny sposób.

Podam przykład. Niedawno napisałem w dość entuzjastycznym tonie o założeniach kodeksu budowlanego, które na konferencji Pracodawców RP przedstawił prof. Zygmunt Niewiadomski. W dyskusji pod wpisem w blogu odezwał się kontrurbanista, który zaprezentował inne spojrzenie na omawiany problem. Wydało mi się ono na tyle interesujące, że poprosiłem kontrurbanistę o kontakt. Cieszę się, że odpowiedział, bo dzięki niemu - taką mam nadzieję - będę miał spojrzenie praktyka na pomysły prezentowane przez urzędników Ministerstwa Infrastruktury czy posłów w trakcie prac na ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Tym, których interesuje ta dziedzina lub zajmują się nią profesjonalnie, gorąco zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Kontrurbanisty. Przyznam, że podziwiam pasjonatów, którzy w nawale codziennych obowiązków mają jeszcze siłę na tego typu działalność.

Po tym wpisie zapadła długa, do dzisiaj trwająca, niczym nie zmącona cisza – najwyraźniej Autor bloga postanowił jednak pozostać „w świecie widzianym z okien warszawskiego biurowca”.

Czekam na opis aktualnych widoków z okien tego „biurowca”.

Panie Redaktorze, będzie jakaś notka à propos? 

Czyżby internauta "z małego miasteczka" zbyt mocno "sprowadził Pana na ziemię"?

—————

Powrót


Forum dyskusyjne

Nie znaleziono żadnych komentarzy.

Wstaw nowy komentarz

Ankieta

Jak oceniasz portal kontrURBANISTA?

bardzo interesujący (445)
86%

interesujący (30)
6%

nie mam zdania (11)
2%

mało interesujący (14)
3%

zdecydowanie nieinteresujący (19)
4%

Całkowita liczba głosów: 519


 

    PUBLIKACJE PORTALU   Ankieta

Istnieje hipoteza, iż na początku był chaos. Czy obecny stan polskiej przestrzeni to:

twórcze rozwinięcie pierwotnej koncepcji (279)
74%

jej konsekwentna kontynuacja (29)
8%

nieudolne naśladownictwo (71)
19%

Całkowita liczba głosów: 379