2015-03-28 18:38

Nius roku

Od kilku dni na znanym ogólnopolskim portalu udostępniony jest szerokiej publiczności (ponadto bez opłat) niezwykły artykuł:  Zapuszczone dzielnice polskich miast zmienią swoje oblicza. "Tak" dla rewitalizacji. Z lidu możemy się dowiedzieć, że:

Rząd zaakceptował we wtorek założenia do projektu ustawy o rewitalizacji. Dzięki niej w miastach będzie można przeobrazić całe kwartały, do których obecnie strach się zapuszczać po zmroku.

Wystarczy ustawa! Wow!

PS: O podobnym przypadku „nieuchronności i skali sukcesu legislacji” pisałem przed sześciu laty w artykule „Przełomowa nowelizacja”. Długo oczekiwany projekt nowelizacji przepisów planistycznych został wtedy przyjęty równie entuzjastycznie. Co ciekawe, entuzjazmowi temu nie zdołali się oprzeć sami autorzy projektu – w Uzasadnieniu pod postacią niezwykle sugestywnej Oceny skutków regulacji pisali m.in.:

 (…) W wyniku wprowadzenia zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nastąpi zdecydowane przyspieszenie procesów inwestycyjnych co wpłynie korzystnie na całą sferę związaną z budownictwem a zatem poprzez wzajemne powiązania na całokształt polskiej gospodarki. Niestety oszacowanie wielorakich korzyści ekonomicznych w/w zmian jest b. trudne a w sytuacji tak wielu zmiennych ekonomicznych niemal niemożliwe ale z całą pewnością można stwierdzić że przedłożony projekt zdecydowanie przyczyni się do rozwoju gospodarczego kraju. Można również stwierdzić, że wpływy do budżetu państwa będą wielokrotnie wyższe od poniesionych kosztów

—————

Powrót


Skomentuj

Nie znaleziono żadnych komentarzy.

Wstaw nowy komentarz

Ankieta

Jak oceniasz portal kontrURBANISTA?

bardzo interesujący (445)
86%

interesujący (30)
6%

nie mam zdania (11)
2%

mało interesujący (14)
3%

zdecydowanie nieinteresujący (19)
4%

Całkowita liczba głosów: 519


 

    PUBLIKACJE PORTALU   Ankieta

Istnieje hipoteza, iż na początku był chaos. Czy obecny stan polskiej przestrzeni to:

twórcze rozwinięcie pierwotnej koncepcji (279)
74%

jej konsekwentna kontynuacja (29)
8%

nieudolne naśladownictwo (71)
19%

Całkowita liczba głosów: 379