2017-01-28 21:23

Na tropie rekomendacji

Na portalu internetowym  Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w zakładce Aktualności możemy znaleźć informację z 19.01.2017 r.: Główna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna o kodeksie urbanistyczno-budowlanym. Tekst został zilustrowany kilkoma zdjęciami z tego wydarzenia. Niestety z części tekstowej relacji trudno dowiedzieć się, jakie krytyczne uwagi na temat projektu kodeksu zostały przedstawione Panu Ministrowi, któremu Szanowna Komisja doradza. Musimy poprzestać na domysłach. Poniżej próba rozszyfrowania jednego ze zdjęć tamże umieszczonych a przedstawiających rozmowę przedstawiciela TUP-u z Panem Ministrem – zdjęcie jest oryginalne natomiast podpis pod nim czystą spekulacją portalu kontrurbanista:

-  Panie Ministrze, martwi mnie troszeczkę, kto będzie realizował tak rewolucyjną część urbanistyczną kodeksu – zawód urbanisty został oficjalnie zlikwidowany przed prawie trzema laty.

 

To oczywiście taki internetowy (tylko na tym portalu) żart – przecież wszyscy doskonale wiedzą, że w razie jakichkolwiek problemów z realizacją kodeksu członkowie TUP wystarczą do ich pokonania - profesjonalni urbaniści są w Polsce zbędni.

—————

Powrót


Komentarze

Data: 2017-01-31

Dodał: p.m.

Tytuł: Spokojnie, to tylko posiedzenie.

Nie chodzi o to by zmienić prawo, ale by zmieniać je, ale by zmieniać je ;) także ustawa o uopizp z 2003 jeszcze poobwiązuje ;)

Odpowiedz

—————

Data: 2017-01-31

Dodał: Kontrurbanista

Tytuł: Re:Spokojnie, to tylko posiedzenie.

„ustawa o uopizp z 2003 jeszcze poobwiązuje”

Też mam takie nieodparte wrażenie. I z tego właśnie powodu warto zapamiętać wszystkich „suflerów”, dzięki którym ta ,kolejna już, reforma planistyki zakończy się tak jak wszystkie dotychczasowe.

Odpowiedz

—————

Wstaw nowy komentarz

Ankieta

Jak oceniasz portal kontrURBANISTA?

bardzo interesujący (445)
86%

interesujący (30)
6%

nie mam zdania (11)
2%

mało interesujący (14)
3%

zdecydowanie nieinteresujący (19)
4%

Całkowita liczba głosów: 519


 

    PUBLIKACJE PORTALU   Ankieta

Istnieje hipoteza, iż na początku był chaos. Czy obecny stan polskiej przestrzeni to:

twórcze rozwinięcie pierwotnej koncepcji (279)
74%

jej konsekwentna kontynuacja (29)
8%

nieudolne naśladownictwo (71)
19%

Całkowita liczba głosów: 379