2011-12-07 19:44

Złoto korporacji

Tematyka planistyczna a szczególnie prawno-planistyczna w środkach komunikacji społecznej pojawia się raczej incydentalnie.

Sytuacji tej nie zmieniają sporadycznie próby jej upodmiotowienia podejmowane dotychczas m.in. na portalach internetowych.

Niewątpliwie przyczynia się do tego merytoryczna interdyscyplinarność planowania przestrzennego i złożoność materii prawnej regulującej tę problematykę.

Nie powinno to jednak w najmniejszym stopniu zwalniać od poruszania trudnych tematów „okołoplanistycznych” izby zawodowe a szczególnie izby (krajową i okręgowe) urbanistów, które póki co skupiają się raczej na problematyce pozamerytorycznej.

A przecież wystarczy zajrzeć na fora dyskusyjne aby przekonać się jak wiele jest jeszcze problemów planistycznych czekających na rozwiązanie czy choćby tylko na rzetelne wyjaśnienie.

Urbanistyka.info to - sądząc chociażby z patronatów, którymi jest objęty - poważny portal.

Trudno jednak znaleźć na forum dyskusyjnym wątki merytorycznie zakończone tj. zawierające odpowiedzi na postawione pytania.

A propos - nie wierzę, że spośród 1300 czynnych urbanistów nie ma osób potrafiących poprawnie rozwiązać problemy planistyczne, z którymi (nb. nie zawsze skutecznie) borykają się forumowicze tego portalu (jak chociażby jeden z ostatnich a dotyczący sporządzenia planu miejscowego dla poszerzenia istniejącego cmentarza).

Milczenie (korporacyjnym) złotem?

—————

Powrót


Skomentuj artykuł

Data: 2011-12-07

Dodał: Portalowicz

Tytuł: Wojny cd?

Witam!

Widzę, że wyjątkowo mile Panu komentować akurat ten portal. Nie wiem, czy milczenie jest "złotem", może nikt nie ma czasu albo chęci. Nie wiem. Portal jest otwarty dla wszystkich, więc nic nie stoi na przeszkodzie by to właśnie PAN wszystkim za pośrednictwem forum odpowiedział. Czekamy na odpowiedź.

Pozdrawiamy
Portalowicze

Odpowiedz

—————

Data: 2011-12-07

Dodał: Kontrurbanista

Tytuł: Re:Wojny cd?

Na temat projektowania cmentarzy odpowiedzi już wprawdzie kiedyś udzieliłem ale dla przypomnienia link:

https://www.urbanistyka.info/content/cmentarz-vs-decyzja

Jeśli zaś chodzi o kwestię „wojny” to mam w tej sprawie nieco odmienne zdanie: od momentu powstania "urbanistyka.info" uczestniczyłem w 73 dyskusjach na forum tego portalu.
Czy to w Państwa ocenie była „wojna”???

Odpowiedz

—————

Data: 2011-12-07

Dodał: Filip Sokołowski

Tytuł: Re:Re:Wojny cd?

Pozwolę sobie zabrać głos jako współzałożyciel Portalu, o którym tu jest mowa. Stworzyliśmy, a właściwie cały czas tworzymy przestrzeń do dyskusji dla naszego środowiska, jednak nikogo nie możemy zmusić do uczestniczenia w tej dyskusji - to kwestia dobrej woli. Na szczęście coraz więcej osób wykazuję się tą dobrą wolą i z naszych obserwacji wynika, że wśród użytkowników Portalu pojawia się coraz więcej czynnych i doświadczonych Urbanistów. Kto nie wierzy, proszę sobie przejrzeć profile w Społeczności. Dlaczego duża część tych doświadczonych Urbanistów nie udziela się w każdej dyskusji? A dlaczego Pana Panie Marku tego nie robi?

Pisząc:
A propos - nie wierzę, że spośród 1300 czynnych urbanistów nie ma osób potrafiących poprawnie rozwiązać problemy planistyczne, z którymi (nb. nie zawsze skutecznie) borykają się forumowicze tego portalu.
... pisze Pan również o sobie. Zgoda, że Pana aktywność była kiedyś bardzo widoczna. Zresztą bardzo ją sobie ceniliśmy. Od pewnego czasu jest to niestety tylko wspomnienie. Tą niewątpliwie pozytywną i pożyteczną aktywność zmienił Pan na nikomu niepotrzebne kąsanie. Po co? Wkładamy codziennie w Portal mnóstwo pracy, proszę mieć tego świadomość kiedy następnym razem będzie Pan chciał dyskredytować jego funkcjonowanie.
Jeszcze 3 lata temu nie było takiego miejsca w internecie, gdzie można było w szerszym gronie urbanistów - praktyków porozmawiać o swoich problemach zawodowych, rok temu mieliśmy 1000 stałych użytkowników, dziś dobijamy do 3000. Tymczasem my robimy swoje i będziemy robić to dalej, bo jesteśmy przekonani, że z czasem nasze działania docenią również nasi bardziej doświadczeni Koledzy czego sobie i Panu życzymy.
Pozdrawiam i zachęcam do powrotu na portalowe forum.

Filip Sokołowski

Odpowiedz

—————

Data: 2011-12-08

Dodał: kontrurbanista

Tytuł: dyskredytacja, kąsanie

Mój artykuł składa się z dziewięciu zdań.
Uprzejmie proszę o wskazanie, treść którego zdania dyskredytuje portal "urbanistyka.info" a w którym zdaniu "kąsam"?
dla przypomnienia: „dyskredytować - podważać zaufanie, pomniejszać autorytet, psuć opinię, kompromitować, dyskwalifikować, narażać dobre imię, zniesławiać, szkodzić reputacji”
PS
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" .

Odpowiedz

—————

Wstaw nowy komentarz

Ankieta

Jak oceniasz portal kontrURBANISTA?

bardzo interesujący (445)
86%

interesujący (30)
6%

nie mam zdania (11)
2%

mało interesujący (14)
3%

zdecydowanie nieinteresujący (19)
4%

Całkowita liczba głosów: 519


Ankieta

Oceń artykuł

bardzo interesujący (2)
100%

interesujący (0)
0%

nie mam zdania (0)
0%

nieinteresujący (0)
0%

Całkowita liczba głosów: 2


 

    PUBLIKACJE PORTALU   Ankieta

Istnieje hipoteza, iż na początku był chaos. Czy obecny stan polskiej przestrzeni to:

twórcze rozwinięcie pierwotnej koncepcji (279)
74%

jej konsekwentna kontynuacja (29)
8%

nieudolne naśladownictwo (71)
19%

Całkowita liczba głosów: 379