2017-02-09 21:46

TUP versus MIB

Na Portalu Samorządowym pojawiła się dzisiaj oficjalna (?) informacja o planach przywrócenia zawodu urbanisty. W artykule: „Kodeks urbanistyczno-budowlany trafi do Sejmu. Będą zmiany w odszkodowaniach, wróci zawód urbanisty” możemy przeczytać m.in.:

(…) Powrót zawodu urbanisty

Ministerstwo chce też przywrócić zawód urbanisty. Kilka lat temu został on zderegulowany, a samorząd rozwiązany.

– Problem smogu oraz zabudowywania korytarzy powietrznych w miastach, dzięki którym w wielkich aglomeracjach odbywa się przepływ powietrza, pokazuje, jak bardzo brakuje dobrych urbanistów. Trzeba to zmienić. Miejscowe plany i decyzje powinny opracowywać osoby o odpowiedniej wiedzy – uważa wiceminister Tomasz Żuchowski. (…)

Jak już pisałem wczesniej, kilka dni temu Wiceprezes TUP poprzedniej kadencji a jednocześnie członek GKU-A, organu doradczego obecnego Ministra MIB, w emocjonalnym wpisie wpisie na portalu Towarzystwa Urbanistów Polskich, odnosząc się do kwestii istnienia zawodu urbanisty, stwierdził m.in.: (...) spora grupa Koleżanek i Kolegów urbanistów, głównie tych dotkniętych likwidacją Izby Urbanistów oraz tzw. "deregulacją", nadal - z uporem godnym lepszej sprawy - publicznie lansuje tezę o "likwidacji zawodu urbanisty" (...).

 Czyżby, w ocenie cytowanego przedstawiciela TUP, Pan Minister uległ "histerii" sporej grupy Koleżanek i Kolegów urbanistów, głównie tych dotkniętych likwidacją Izby Urbanistów oraz tzw. "deregulacją"?

—————

Powrót


Komentarze

Nie znaleziono żadnych komentarzy.

Wstaw nowy komentarz

Ankieta

Jak oceniasz portal kontrURBANISTA?

bardzo interesujący (445)
86%

interesujący (30)
6%

nie mam zdania (11)
2%

mało interesujący (14)
3%

zdecydowanie nieinteresujący (19)
4%

Całkowita liczba głosów: 519


 

    PUBLIKACJE PORTALU   Ankieta

Istnieje hipoteza, iż na początku był chaos. Czy obecny stan polskiej przestrzeni to:

twórcze rozwinięcie pierwotnej koncepcji (279)
74%

jej konsekwentna kontynuacja (29)
8%

nieudolne naśladownictwo (71)
19%

Całkowita liczba głosów: 379