2016-06-29 23:21

Kto (nie) czyta, nie(ch) błądzi

Zapraszam do lektury portalowych notek!

—————

Powrót


Forum dyskusyjne

Data: 2016-07-08

Dodał: urbanista

Tytuł: wa

Czyli czego i gdzie?

Odpowiedz

—————

Data: 2016-07-08

Dodał: Kontrurbanista

Tytuł: Re:wa

Oczywiście na tym portalu...chyba że Pan woli opisywanie rzeczywistości w optyce proponowanej przez akwarelkowców - na portalu kontrurbanista niczego takiego Pan nie znajdzie.
Takiej narracji proszę szukać raczej na portalach towarzystw i stowarzyszeń "planistycznych"

Odpowiedz

—————

Data: 2016-07-10

Dodał: PM

Tytuł: To już jest koniec

Już całkowity? Który to już raz? Pan to jest konsekwenty jak cholera

Odpowiedz

—————

Data: 2016-07-10

Dodał: Kontrurbanista

Tytuł: Re:To już jest koniec

W czerwcu 2015 r. notką "Głos z prowincji" postanowiłem zakończyć internetowy monolog na temat problemów polskiego planowania przestrzennego. Trwałem w tym postanowieniu do listopada 2015 r., kiedy to zmiany polityczne (nb dla wszystkich będące kompletnym zaskoczeniem) stworzyły przynajmniej potencjalną szansę, jeśli nawet nie na odwrócenie, to przynajmniej na zatrzymanie dotychczasowych destrukcyjnych procesów w polskiej planistyce. Wydarzenia kolejnych ośmiu miesięcy rozwiały moje złudzenia – stąd moja obecna decyzja o zamknięciu portalowej działalności.

Pozdrawiam Pana, Panie Piotrze.

PS Polecam portale towarzystw i stowarzyszeń "planistycznych" - tam nie dozna Pan takich rozczarowań jak na tym portalu - akwarelkowcy rulez - "do końca świata i jeden dzień dłużej"

Odpowiedz

—————

Data: 2016-07-14

Dodał: PM

Tytuł: Re:Re:To już jest koniec

Rozumiem, że trudno przez tyle lat obserwować te działania pozorowane i trwanie status quo. Decyzja właściwie słuszna, bo jeżeli chodzi o kwestie prawne, nie ma czego komentować (chociaż, ostatnio pojawił się wątek z Min. Rolnictwa o powrocie uproszczonych MPZP na obszarach wiejskich - szkoda, że nie chciał Pan nic na ten temat nadmienić ale przy spoglądaniu na te kwestie z poziomu meta i braku działań systemowych jest to z pańskiego punktu widzenia wydarzenie bardzo skromne).

Również serdecznie pozdrawiam Panie Marku - byłem wiernym czytelnikiem i mimo wszystko co jakiś czas wstukam ten adres w przeglądarce, a nóż zmieni Pan zdanie, kto wie?

Odpowiedz

—————

Data: 2016-07-15

Dodał: Kontrurbanista

Tytuł: Re:Re:Re:To już jest koniec

Myślę, że siedem lat mówienia "do obrazu" w zupełności wystarczy.
To wystarczający okres aby upewnić się, że w Polsce takie pojęcia jak: urbaniści, urbanistyka, planowanie przestrzenne to od wielu lat jedna wielka ściema.
Oczywiście jest wiele osób manifestujących publicznie uprawianie takiego zawodu - niestety, w „profilu psychologicznym” tej grupy bez większego trudu odnajdziemy: polityczną poprawność, kunktatorstwo, koniunkturalizm czy zwyczajny oportunizm.
Niestety, przy takim "profilu" raczej trudno o profesjonalizm.
W tej sytuacji nie może dziwić, że dwudziestoletnia już "wędrówka przez pustynię" wcale nas nie przybliżyła do "ziemi obiecanej", a wręcz przeciwnie - w konsekwencji długotrwałego błądzenia wróciliśmy do punktu wyjścia.
Osobiście nie mam ochoty na kolejną "tułaczkę po pustyni" - a już na pewno nie z tą "karawaną akwarelkowców" przesiąkniętą duchem poprzedniej epoki, po działalności której "pozostał tylko popiół i zamęt"

Odpowiedz

—————

Wstaw nowy komentarz


AKWARELKOWCY - DEFINICJA

Ankieta

Jak oceniasz portal kontrURBANISTA?

bardzo interesujący (445)
86%

interesujący (30)
6%

nie mam zdania (11)
2%

mało interesujący (14)
3%

zdecydowanie nieinteresujący (19)
4%

Całkowita liczba głosów: 519


 

    PUBLIKACJE PORTALU   Ankieta

Istnieje hipoteza, iż na początku był chaos. Czy obecny stan polskiej przestrzeni to:

twórcze rozwinięcie pierwotnej koncepcji (279)
74%

jej konsekwentna kontynuacja (29)
8%

nieudolne naśladownictwo (71)
19%

Całkowita liczba głosów: 379