2013-05-09 01:05

… karawan(a) idzie dalej

Jeszcze pół roku temu powyższy tytuł mógłby (od biedy) brzmieć: Psy szczekają, karawana idzie dalej – dzisiaj już nawet taka forma jest, niestety, niemożliwa.

Wprawdzie jeszcze zupełnie niedawno dziennikarz tytułu prasowego, uznawanego powszechnie za opiniotwórczy, zapewniał, że jak tylko rząd skonkretyzuje swoje legislacyjne pomysły na reformę procesu inwestycyjno-budowlanego, osobiście (ten dziennikarz) „rozpęta” merytoryczną debatę, ale, sądząc po kompletnej ciszy medialnej jaka zapadła „w temacie”, najwyraźniej „nam strzelać nie kazano”.

Nie lepiej wygląda to „od strony korporacyjnej”, póki co bez reszty pochłoniętej ratowaniem się przed całkowitym zepchnięciem w niebyt.

Tymczasem  „w temacie” mamy kolejny Komunikat nr 15 z posiedzenia Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego w dniu 17 kwietnia 2013 r. – posiedzenia najbardziej chyba nas urbanistów interesującego bo tym razem poświęconego głównie problematyce planistycznej.

Niestety, proponowany na obecnym etapie prac Komisji „kierunek” rozwiązań legislacyjnych odnoszących się do problematyki planistycznej a przewidywanych do umieszczenia w Kodeksie budowlanym oceniam jak w tytule.

—————

Powrót


Skomentuj

Nie znaleziono żadnych komentarzy.

Wstaw nowy komentarz

Ankieta

Jak oceniasz portal kontrURBANISTA?

bardzo interesujący (445)
86%

interesujący (30)
6%

nie mam zdania (11)
2%

mało interesujący (14)
3%

zdecydowanie nieinteresujący (19)
4%

Całkowita liczba głosów: 519


Ankieta

Jak będzie?

będzie pięknie (3)
50%

nie będzie niczego (3)
50%

Całkowita liczba głosów: 6


 

    PUBLIKACJE PORTALU   Ankieta

Istnieje hipoteza, iż na początku był chaos. Czy obecny stan polskiej przestrzeni to:

twórcze rozwinięcie pierwotnej koncepcji (279)
74%

jej konsekwentna kontynuacja (29)
8%

nieudolne naśladownictwo (71)
19%

Całkowita liczba głosów: 379