2014-01-24 01:17

Izbowej mistyfikacji ciąg dalszy

Przed kilku dniami mieliśmy okazję obejrzenia (oraz wysłuchania) transmisji z uroczystości wręczenia dorocznych „nagród Kisiela”.

Rozróżniam i podkreślam celowo te dwie formy „uczestnictwa” w samej uroczystości  ponieważ tak samo wygląda dzisiaj  „kontakt” społeczeństwa ze spuścizną patrona tej nagrody.

Jestem przekonany, że wiele osób „oglądało” go (patrona) , może nawet wielokrotnie, odnoszę jednak wrażenie, że gorzej ma się rzecz z „wysłuchaniem” tego co Stefan Kisielewski miał do powiedzenia.  

A to właśnie Stefan Kisielewski w swoim czasie zauważył, że „socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w innym ustroju”.

Wracając (niespiesznie) na nasze „izbowe podwórko” trudno nie zauważyć, że z Izbą Urbanistów dzieje się podobnie – parafrazując Kisiela można by rzec, że „Izba urbanistów bohatersko walczy z problemami nieznanymi poza tą korporacją” (czyt.: stworzonymi przez siebie samą). A ponadto - z identycznym skutkiem.

W efekcie cały korporacyjny organizm trawi „choroba autoimmunologiczna” - w medycynie mianem tym określa się grupę chorób, w patogenezie których układ immunologiczny (odpornościowy) organizmu niszczy własne komórki i tkanki.

Problem w tym, że w korporacyjnym „organizmie” już dawno ustały wszelkie funkcje życiowe – wszystko, co się „w nim” dzieje dzisiaj to jedna wielka mistyfikacja.

Tak traktuję również przesłane mi mailowe zaproszenie na wyborcze zebranie obwodowe członków Okręgowej Izby Urbanistów z/s w Warszawie,(...) którego celem będzie wybór delegatów na XIII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy oraz przygotowanie wniosków na ten Zjazd.

A propos mistyfikacji - jeśli nikomu nie przeszkadza, trudno, niech trwa - mam tylko jedną prośbę: nie za moje „składkowe” pieniądze! Na to mojej zgody nigdy nie było i nie będzie!

—————

Powrót


Skomentuj

Nie znaleziono żadnych komentarzy.

Wstaw nowy komentarz

Ankieta

Jak oceniasz portal kontrURBANISTA?

bardzo interesujący (445)
86%

interesujący (30)
6%

nie mam zdania (11)
2%

mało interesujący (14)
3%

zdecydowanie nieinteresujący (19)
4%

Całkowita liczba głosów: 519


Ankieta

Oceń artykuł

bardzo interesujący (6)
75%

interesujący (2)
25%

nie mam zdania (0)
0%

nieinteresujący (0)
0%

Całkowita liczba głosów: 8


 

    PUBLIKACJE PORTALU   Ankieta

Istnieje hipoteza, iż na początku był chaos. Czy obecny stan polskiej przestrzeni to:

twórcze rozwinięcie pierwotnej koncepcji (279)
74%

jej konsekwentna kontynuacja (29)
8%

nieudolne naśladownictwo (71)
19%

Całkowita liczba głosów: 379